Binicilik EğitimleriKulübümüzde binicilik eğitimleri üç başlıkta yürütülüyor:
1. Kurslar  (Ayrıntılı bilgi Kurslar bölümünde)

2. Özel dersler:

Binicilik dersi almak isteyenler Kulüp yönetim birimi ile görüşüyor önce. Kendilerine kulüp ve eğitimlerle ilgili bilgi sunulurken tesisler geziliyor, atlar ziyaret ediliyor.
Antrenörlerle tanıştırılıyor. Antrenör seçimini siz yapıyorsunuz. Antrenörünüzle biniş planını yaptıktan sonra biniş ücretini ödeyip eğitime başlıyorsunuz. Eğitim programını sizin bilgi seviyeniz ve biniş deneyiminize göre antrenörünüzle birlikte yapıyorsunuz.
Özel dersler 06-12 yaş için 30 dakika; 12 yaş üstü için 40 dakika süreli.
1 ders: 120 TL.
4’lü pakette %5, 8’li pakette %10, 12’li pakette %15 indirim var. Çekirdek aile bireyleri birlikte, yani aynı dönemde binicilik eğitimi alırlarsa %10 daha indirim yapıyoruz her biri için.
Nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.
6 yaş altı çocuklarımıza oyun binişleri yaptırıyoruz:10,15 dakika. At üstünde oyunlar oynatıyor eğlenceli vakit geçirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz.
12’li özel ders paketini tamamladığınızda yapılacak sınavdan %50’nin üzerinde geçer not alırsanız sertifika almaya hak kazanıyorsunuz.

3. Sportif eğitimler:
a. Kategori Sınav Hazırlık eğitimi:
Temel binicilik eğitimlerini tamamlamış arkadaşlarımız 10 derslik, Kategori Belirleme Sınavı’na hazırlık eğitimine katılabiliyor. Bu sınavı başarı ile geçen biniciler yarışmalara katılma hakkına kavuşuyor. Lisanslı binici sıfatını kazanıyor. Bu sınavı Türkiye Binicilik Federasyonu yapıyor. Binicilerimiz hazır olduğunda TBF’na teklif ediyoruz ve sınav gerçekleşiyor.
b. Yarışmalara Hazırlık Eğitimleri:
Binicilerin antrenörleri ile yaptıkları plana bağlı olarak katılacakları yarışmalara hazırlık için yürütülen eğitimlerdir.

Sonuç: Yarışmalarda başarılar dileriz..!

Bize göre at ve binici eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır, birlikte eğitilir.